Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 listopada 2016

Ogłoszenia parafialne - 13 listopada 2016

Ogłoszenia parafialne
1. Po niedzielnych uroczystościach około godz. 15.20 w naszej świątyni od instalacji elektrycznej wybuchł pożar. Dzięki Opatrzności Bożej i sprawnej interwencji Strażaków z Kroczewa, za co im serdecznie dziękujemy, spaliła się tylko deska rozdzielcza instalacji elektrycznej. Jednak cała świątyni uległa zadymieniu i oczadzeniu, część nadaje się do malowania, a wnętrze kościoła tj. nawa główna, nawy boczne, prezbiterium i chór do gruntownego oczyszczenia. Także wszystkie szaty liturgiczne potrzebują prania i odświeżenia. Instalacja elektryczna według obowiązujących obecnie standardów bezpieczeństwa jest nadal odtwarzana. Za tydzień specjalistyczna firma przystąpi do czyszczenia i malowania świątyni. Prace te wymagają szybkiego działania i wielu środków pieniężnych.
Część kosztów z pewnością pokryje ubezpieczyciel. Nie będziemy robili żadnej dodatkowej zbiórki na te potrzeby, ale tece z najbliższych trzech niedziel będziemy składać na ten cel, dlatego prosimy o większą hojność, a także życzliwych prosimy o dobrowolne ofiary. Pragniemy podziękować Druhom wszystkich jednostek strażackich za sprawną i szybką interwencję.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy Władzom Gminy Załuski, Dyrekcji i Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcącym w Kroczewie oraz Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc i zorganizowanie uroczystości Święta Niepodległości a także pikniku wojskowego.

3. Następna niedziela jest trzecią w miesiącu. O godz. 13.00 specjalna Msza św. dla uczniów klas III i II oraz ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby dzieci przyszły 15 minut wcześniej, gdyż na początku będziemy się uczyli śpiewać.

4. Przypominamy, że od  listopada Msze Święte codzienne odprawiane są według porządku zimowego, tj. o godz. 16.30 i 17.00.

5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. Do dzisiejszego numeru dołączony jest kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Czy inkwizycja może być powodem dumy?
  • Jakie poglądy mają osoby kierujące serwisem Facebook?
  • O powstaniu Świątyni Opatrzności Bożej mówi kard. Kazimierz Nycz.
  • O tym, jak bronić prześladowanych chrześcijan, mówi eurodeputowany, prof. Ryszard Legutko.


24,428,514 unikalnych wizyt