Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 września 2016

Ogłoszenia parafialne - 4 września 2016

1. W dzisiejszą niedzielę – 4 września na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie plecaków szkolnych uczniom klas I.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

3. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Msze św. o godz. 9.30 w I, II i ewentualnie    V niedzielę miesiąca będą z oprawą liturgiczną dzieci i kazaniem skierowanym głównie do dzieci.

4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci klas I, II, III, IV i V związane z przygotowaniem  do Pierwszej Komunii Świętej  i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w naszej parafialnej świątyni. Obecność obowiązkowa.

5. Od dzisiejszej niedzieli dzieci, które są na Mszy św. w niedzielę zabierają karteczki i wklejają do zeszytu. Na zakończenie Roku Szkolnego dla najbardziej wytrwałych tradycyjnie są przewidziane nagrody.

6. W czwartek – 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny popularnie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00.

7. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. młodzież naszej parafii z ks. Pawłem podzielą się wrażeniami z pobytu na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Na Sumę szczególnie zapraszamy te rodziny, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swych domach pielgrzymów z innych krajów. Z przyczyn od nas niezależnych jednak młodzi goście nie dotarli do naszej Parafii. Młodzież będzie chciała tym rodzinom w sposób szczególny podziękować, wręczając im specjalne prezenty ze Światowych Dni Młodzieży.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O kanonizowanej dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty.
  • O trzęsieniu ziemi we Włoszech.
  • Zapomniana okupacja. – Dlaczego świat niewiele wie o niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski?
  • Na czym polega Apostolat Ratunku Konającym?
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. wciągająca gra planszowa dla całej rodziny – „Początek.pl” oraz o tym kiedy i kto wymyślił kostkę do gry.