Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 września 2016

Ogłoszenia parafialne - 25 września 2016

Ogłoszenia parafialne
1. W dzisiejszą niedzielę ofiary złożyliśmy na inwestycje parafialne. W najbliższym czasie zostanie dokończona podłoga i ławki. Stolarz robi jeszcze klęczniki i wieszaki do powieszenia parasolki, nakrycia głowy lub torebki dla dwóch ławek, przy których ich brak, oraz uzupełni podłogę przy dwóch pierwszych filarach aby łatwiej można było przechodzić.

2. Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarza Rolników”. Cena kalendarza 25 zł. Ilość kalendarzy ograniczona.

3. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, dzisiaj w kościołach diecezji płockiej jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Jest to również dzień modlitwy za ofiary kataklizmu. Włączymy się w ten sposób w inicjatywę całego Kościoła w Polsce.

4. Przypominam rodzicom, którzy mają dzieci w klasie III i pragną, by przystąpiły w naszej świątyni do Pierwszej Komunii Świętej o złożeniu deklaracji do następnej niedzieli – 2 października.

5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – „miesiąc różańcowy”. W naszej parafii zapraszamy na różaniec codziennie na godz. 16.30. W niedzielę także różaniec będzie się rozpoczynał się o godz. 16.30, a po nim będzie Msza św. z godziny 17.00.

6. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni w październiku będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15. W soboty związku ze ślubami godziny odprawiania Mszy św. i różańca mogą ulec zmianie. Kto ma zamówioną Mszę św. w sobotę powinien wcześniej sprawdzić w gablocie ogłoszeniowej lub na stronie internetowej.

7. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą multimedialną dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

8. W najbliższą niedzielę – 2 października na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy święcić i wręczać różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Najbliższa sobota i niedziela są pierwszymi w miesiącu. W sobotę cześć Maryi oddamy podczas Nabożeństwa Różańcowego. W niedzielę po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dołączony na DVD najgłośniejszy film religijny „Bóg nie umarł”.
  • O tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta.
  • Zaniechanie, które kosztuje miliardy – o  zaniechanej reprywatyzacji na przykładzie tego co dzieje się w Warszawie.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania.

24,225,624 unikalnych wizyt