Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 czerwca 2016

Ogłoszenia parafialne - 19 czerwca 2016

Ogłoszenia parafialne
1. W czerwcu w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00 odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu. Ofiary składamy na tzw. tacę inwestycyjną przeznaczamy na podłogę pod ławkami w świątyni i kaplicy. Według umowyz wykonawcą pracy ruszą 18 lipca i potrwają do początku sierpnia.

3. Jutro – 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 17.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko zainteresowaną młodzież ze świadkami ale także całą wspólnotę parafialną.

4. W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego. Msze św. dziękczynne na zakończenie roku w Kroczewie w środę o godz. 8.15, a w Wojszczycach w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy na te Msze św. nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także pracowników szkół i rodziców.

5. Za tydzień 26 czerwca będziemy obchodzić doroczną Uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona Naszej Parafii. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie ks. prof. UKSW Andrzej Kobyliński, często występujący w programach religijnych „TV-Republika”.
Na Sumę Odpustową szczególnie zapraszamy Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów i wszystkich pragnących zasłużyć na odpuszczenie kar doczesnych.

6. Wójt Gminy Załuski zaprasza w sobotę 25 czerwca br. na boisko do Karolinowa na VI Fastiwal Truskawki. W programie wiele atrakcji dla osób w różnym wieku. Szczegóły na plakatach ogłoszeniowych.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Akcja w obronie wolnej niedzieli. Lista, na której można złożyć podpis i poprzeć ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę.
  • Dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce.
  • Dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje?
  • Sami się nie obronimy. O możliwościach obronnych Polski mówi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. Specjalna pocztówka, którą możesz wysłać do papieża Franciszka oraz mistrzowski dodatek: Plakat – terminarz z wszystkimi meczami Euro 2016.

24,334,545 unikalnych wizyt