Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 maja 2016

Ogłoszenia parafialne - 15 maja 2016

Ogłoszenia parafialne
1. Dziewczynki, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i chcą sypać kwiatkami podczas procesji, zapraszamy na próbę w następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

2. Trwa miesiąc maj poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy naprzemiennie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

3. Parafia wspólnie z Gminą organizuje III Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski.  Rajd odbędzie się 21 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie dla chętnych będzie egzamin na kartę rowerową oraz konkurs związany z 1050 rocznicą chrztu Polski. Każdy z uczestników biorący po raz pierwszy udział dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko u księży i katechetów do dnia 15 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

4. W dzisiejszą niedzielę ofiary złożyliśmy na „tacę inwestycyjną” przeznaczoną na podłogę pod ławkami. Prace rozpoczną się 18 lipca i potrwają dwa tygodnie.

5. Za dziesięć dni Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze w tym roku stroją mieszkańcy następujących miejscowości: ołtarz I – Kroczewo Kolonia i Baraki, ołtarz II – Jaworowo, ołtarz III – Trębki Stare oraz ołtarz IV – młodzież z ks. Pawłem.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Duch albo nic, czyli o najskromniejszej Osobie Trójcy Świętej.
  • Dlaczego warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych do Lednicy?
  • W trzydzieści pięć lat po zamachu na Jana Pawła II, ciągle pojawiają się nowe informacje.
  • Rozmowa z siostrą zakonną, która założyła hospicja - w Polsce i na Litwie.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. zawiera praktyczny dodatek – dekorację okna na Boże Ciało oraz odpowiedź na pytanie jak i gdzie robi się witraże?

24,136,036 unikalnych wizyt