Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 maja 2016

Ogłoszenia parafialne - 1 maja 2016

Ogłoszenia parafialne
1. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tak jak w każda niedzielę.

2. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, 34. dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Prosimy o zachowanie należytego porządku podczas tej Mszy św. oraz nie zajmowanie zarezerwowanych miejsc. Podczas Mszy św. obok dzieci może znajdować się tylko Pani Katechetka, upoważniony kamerzysta i fotograf. A my wszyscy otoczmy te dzieci swoją modlitwą.

3. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Prosimy się nie spóźniać. Dzieci przed spowiedzią ze stolika biorą karteczkę ze swoim nazwiskiem i po spowiedzi pokazują karteczkę spowiednikowi.

4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. Parafia wspólnie z Gminą organizuje III Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski.  Rajd odbędzie się 21 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie dla chętnych będzie egzamin na kartę rowerową oraz konkurs związany z 1050 rocznicą chrztu Polski. Każdy z uczestników biorący po raz pierwszy udział dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko u księży i katechetów do dnia 15 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

6. Dzisiejsza niedziela jest już pierwszą niedzielą maja. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

7. Dzisiaj po Mszach św. będzie można odebrać nagrody za systematyczne uczęszczanie na Drogę Krzyżową.

8. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy naprzemiennie. Dzisiaj po Sumie, w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O Takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?
  • Czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny?
  • O kolorowym oddziale onkologicznym.
  • Byłem wam przyjacielem. O biskupie Zygmuncie Łozińskim kandydacie na ołtarze.

24,334,390 unikalnych wizyt