Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 marca 2016

Ogłoszenia parafialne - 13 marca 2016

1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. kanonikowi Januszowi Nawrockiemu – Proboszczowi z Modlina Twierdzy za przeprowadzenie rekolekcji w naszej Parafii. Wyrażamy nadzieję, że dzięki naukom ks. Janusza, dobrze przeżytej spowiedzi i łasce Bożej Święta Zmartwychwstania będą dla nas czasem radosnym i błogosławionym, czego z całego serca również ks. Rekolekcjoniście życzymy. Ponadto życzymy Drogiemu Księdzu, by udało mu się jak najszybciej zrealizować budowę świątyni parafialnej. Ja ze swej strony zapewniam, że gdy Ksiądz rozpocznie budowę zaprosimy jeszcze nie raz na niedzielną zbiórkę ofiar na budowę.

2. Przypominamy, że trwa Wielki Post, który jest czasem o pokutnym charakterze tego okresu. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą pomagały na nabożeństwa tego Okresu:
  • Droga Krzyżowa ulicami Kroczewo w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Drogę Krzyżowa z lampionami zniczami i latarkami.
    Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek w kaplicy w Wojszczycach nie będzie.
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, a w następną – 20 marca po Mszy św. o godz. 17.00.
3. Koła Misyjne ze Szkoły Podstawowej w Emolinku i Kroczewie kierowane przez Panią Katechetkę Annę Duczman rozprowadza własnoręcznie zrobione palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary złożone za palmy do puszek dzieci przeznaczają na misje.

6. Dziękujemy mieszkańcom miejscowości, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w minionym tygodniu: Emolinek – 550, Koryciska – 225, Kroczewo Dom Nauczyciela i Ośrodek – 160, Kroczewo Osiedle – 245, Kroczewo Str. prawa – 285, Kroczewo za Szosą – 260, Swobodnia – 185, Trębki Stare – 350, Wojny – 330 zł.

7. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm, a na Mszy św. o godz. 9.30 będzie uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Byłoby dobrze, aby każdy na Mszy św. o godz. 9.30 przyszedł z palmą w ręku.

8. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a o godz. 13.00 Msza św. dla uczniów klas III i II.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Cykl: Ratuj duszę swoja – Zadośćuczynienie.
  • Lekarz ginekolog mówi: Bóg wyciągnął mnie z in vitro.
  • Kochasz swój kraj to po nim nie bazgraj – walka z napisami na murach.